Jak na vrásky? Vyzkoušejte tyto potraviny!

áhyb na kůži – i to je jedno z označení vrásky. Vzniká stahováním pokožky a jak jsme si již mohli všimnout, nejvíc se objevuje právě na tváři a krku. Se zvyšujícím věkem je spojeno i zpomalení buněčné obnovy. Kůže ztrácí schopnost vytvářet dostatečné množství kvalitního kolagenu, který by rýhy v pokožce dokázal vyrovnat.

Pokud své pokožce nebudete věnovat dostatek hydratace a ošetření, pronikne zvrásnění až do spáry, která je podpůrnou tkaninou kůže. V takovém případě vzniknou hluboké a velmi výrazné vrásky. Ale dost bylo strašení! Zaměřme se spíše na ošetření a prevenci. I když nemůžeme stopnout čas a vylisovat se do podoby před několika lety, můžeme si alespoň vybrat správné přípravky a potraviny, které nepěkné rýhy potlačí.

Cropped shot of people having healthy food during lunch break at office. Hands of people eating balanced diet in lunch at the office.

Prevencí číslo jedna je zdravý životní styl s vyváženou bohatou stravou na selen, zinek a vitamíny A, E a C. Dobrým zdrojem selenu je tuňák, losos, pára ořechy, vejce a celozrnné obiloviny, jako je hnědá rýže, pšenice a oves.

Také jsou důležité antioxidanty v zeleném čaji, ty dokáží zabránit působení volných radikálů, které poškozují strukturu buněk.

Pro vnější ochranu můžete využít ochranné krémy, masky či séra.

Discover

Sponsor

Latest

Nehtový design: Nejnovější trendy této sezóny

Jaro se už nezadržitelně blíží as ním přicházejí i svěží trendy v oblasti nehtového designu. Prohlédněte si manikúrové vychytávky podle jihokorejských umělců.

Otec mi dal do života tuto jednu dobrou radu: Při rozvodu mi pomohla tak, jak by to nedokázalo nic jiného

Klára odjakživa toužila po obrovské rodině. Šťastném manželství bez problémů, dětech, které se na ni budou moci spolehnout a matce a otci,...

Nevěděla jsem si představit, že se najde muž hodný mé dcery: Tvrdohlavost mě v našem vztahu naučila jedno

Myslela jsem si, že se můj postoj změní tím, jak budou děti růst, ale situace se pouze zhoršovala. Čím více měli potřebu...

Víte, co je to Sleeping pack?

Slyšeli jste už o Sleeping pack? Jedná se o označení pro masku. Přesněji, je to něco mezi maskou a nočním krémem. Můžete...

Jak správně pečovat o řasy

Říká se, že oči jsou oknem do naší duše, no a záclonkami těchto oken jsou právě řasy. Dlouhé či krátké, řídké či...