Ranní rituály, které byste měli dodržovat

Znáte to. Jakmile jste si lehli do postele a zhasli světlo, najednou vás budí budík, který vám naznačuje, že je třeba vstávat, neboť se jde do práce. Pracovní rána bývají vždy nejtěžší, přičemž však existují způsoby, díky kterým si je usnadníte.

Jaké rituály byste měli ráno dodržovat, abyste měli energii a zvládli pracovní zatížení levou zadní?

Po probuzení sklenici čisté vody

Tělo se přes noc zbavuje škodlivých látek, proto jako první, co hned po probuzení uděláte, je to, že si naberete sklenici čisté vody z vodovodu a vypijete ji. V žádném případě nepijte po probuzení kávu. Káva nalačno umí způsobit komplikace s trávením as odstupem času vás mohou trápit křeče v žaludku, na které bude zabírat jedině fenyklový, popřípadě řepíkový čaj.

Rozcvička

Ztuhlé svalstvo, zejména šíje, potřebují rozhýbat. Ať už pracujete v kanceláři nebo za výrobním pásem, vždy si ráno po probuzení dopřejte pětidesetiminutovou rozcvičku – postačí pár dřepů a kliků. V žádném případě ale necvičte v šatech, ve kterých se chystáte do práce/na pracovní schůzku. Cvičte buď ještě v pyžamu, nebo v domácím oblečení.

Mytí zubů, sprcha

Než vůbec nasednete do auta nebo do autobusu, si musíte umýt zuby. Není nutné používat celé balení zubních nití a mezizubní kartáčky. Postačí, když si zuby omyjete pastou a do práce si vezmete bělící pásky s příchutí. Žádné sluníčko v ústech. Jen čistá bělost.

Beauty feminine portrait of female face with healthy natural skin. Beautiful tanned girl with brown hair looking at camera. Pretty attractive young woman posing at studio on beige studio background.

Oblečení mějte již nachystané

Oblečení, které si berete do práce, mějte ráno už pěkně nakopkované. Určitě si ho nevybírejte ráno, když máte sotva-soud rozlepené oči. Oblečení si vždy chystejte večer předtím. Vyhnete se tak stresům, jaké oblečení si vybrat na konkrétní typ společenské události a hlavně – obsah skříně nebude rozházený po celé ložnici. Oblékáte-li si sako nebo halenku (mačkavé materiály), zavěste si je na kliky skříně, popřípadě na kliky na dveřích.

Discover

Sponsor

Latest

Jak odstranit celulitidu? Vyzkoušejte tyto potraviny!

Víte jak odstranit celulitidu? Trápí převážně ženy, ale občas se zjeví i na pánských partiích. Na postrach všech hýždí a stehen existují...

Dcera se mi nikdy s ničím nesvěřila: První těhotenství ji natolik změnilo, že udělala něco, co bych nikdy nečekala

Jana své dceři Lence nerozuměla. Někdy se jí zdálo, že ji zcela nepoznává a to, co si lidé vysvětlovali jako pubertální odcizení,...

3 důvody, proč byste se měli přes zimu více hýbat

Pohyb je asi to poslední, na co přes zimu myslíme. Hned po návratu z práce saháme po tuhém šálku kávy, snažíme se...

Ranní rituály, které byste měli dodržovat

Znáte to. Jakmile jste si lehli do postele a zhasli světlo, najednou vás budí budík, který vám naznačuje, že je třeba vstávat,...

Voňavá dieta: Nejprve ovoň, pak sněz!

Vyzkoušeli jste už nespočet diet a nic? Přebytečná kila ne a ne slézt z problémových partií? Možná právě voňavá dieta udělá s...