7 zásad při používání pleťových masek

Pleťovou masku můžete využít leckdy, nemusíte čekat na karneval. Vyberte si z široké palety nabídek a „postrašte“ vaše spolubydlící. Dopřejte tváři odměnu za to, že celý rok poslouchala a reprezentovala vás. Víte jak správně „maskovat“? Přinášíme vám manuál vhodného používání.

7 zásad při používání pleťových masek:

Woman caring of her beautiful skin face standing near mirror in the bathroom. Young woman applying moisturizing cream on her face during morning routine. Smiling natural girl holding little green jar of ecological cosmetic cream.
  1. Nezapomeňte si pleť před nanášením masky vždy dokonale odlíčit. Tehdy se aktivní látky dokáží správně vstřebat.
  2. Účinnost masky se zvýší, pokud ji nanesete po horké sprše. Pára a teplá voda jdou ruku v ruce a nahrávají pórkem, které otevřou.
  3. V tomto případě neplatí pravidlo, že méně je více. Čím více masky nanesete, váš obličej se uzavře a pleť bude chráněna od vnějších vlivů. Takto posílíte její schopnost vstřebávat aktivní a hydratační složky. No se spoustou to zas moc nepřehánějte, stačí ve velikosti vlašského ořechu.
  4. Využijte pomůcky! Například kartáček nebo štětec, kterými si masku roztírejte od středu obličeje směrem ven, samozřejmě rovnoměrně.
  5. Minimální doba působení masky je obvykle 10 až 15 minut. Obal vás zasvětí do tajů účinnosti, toho byste se měli držet a nepropísknout to. Můžete si totiž koledovat o podráždění pleti.
  6. Teplý ručník v tomto případě také dokáže pomoci. Zvyšuje účinnost masky, když ho namočíte do teplé vody, vyždímáte a použijete jako teplý obklad. Takto se můžete myslí přenést přímo do wellnessu.
  7. Tečku na závěr, v podobě smývání masky nezkazte! Víte, jak ji správně umýt? Vyvarujte se mnutí a škrábání, oplachujte jen vlažnou vodou. Pokud na tváři zůstanou nechtění vetřelci v podobě zbytků nepotřebné masky, odstraňte je kosmetickým tamponem. Na konci pleť osušte jemným přikládáním ručníku.

Discover

Sponsor

Latest

Aplikant.cz: Reklamace služby a její úskalí

Reklamace zboží je v některých případech jednoduchá a přímočará, protože může být na první pohled zřejmé, co je s danou věcí v nepořádku. Se...

Potraviny, které vám pomohou více než klasické vitamíny: Lékařka prozradila, v čem to je

Tyto potraviny vás nejen zasytí, ale mají i množství zdravotních benefitů. Jsou zdravé, chutné, obsahují dávku nejdůležitějších vitamínů jako A, C, D,...

7 zásad při používání pleťových masek

Pleťovou masku můžete využít leckdy, nemusíte čekat na karneval. Vyberte si z široké palety nabídek a „postrašte“ vaše spolubydlící. Dopřejte tváři odměnu...

Nejkrásnější trendy na Vánoce 2020: Jaké ozdoby na stromeček a dekorace jsou IN a co je OUT?

Vánoce představují pro mnohé z nás ty nejkrásnější svátky v roce. Tento rok vzhledem k náročnou situaci ve světě ve spojitosti s...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní...