Jak správně pečovat o řasy

Říká se, že oči jsou oknem do naší duše, no a záclonkami těchto oken jsou právě řasy. Dlouhé či krátké, řídké či husté, černé či bílé – každé z nás narostly trochu jinak, ale ať už jsou jakékoli, péči o ně bychom zanedbávat rozhodně neměli.

Řasy. Pojďme se společně podívat na několik základních rad a triků, které by nám a hlavně našim řasám měly podstatně usnadnit život.

Vhodná kosmetika: Pokud se líčíte pravidelně, určitě jste už stihli vypozorovat, která značka řasenky vám vyhovuje a která naopak škodí. Nápovědou je hlavně slzení nebo pálení očí. Pokud se vyskytne, výrobek určitě dále nepoužívejte, můžete tak uškodit nejen řasám, ale i samotnému oku! Totéž platí io řasence po uplynutí minimální trvanlivosti.

Pravidelné odličování: Tento bod je jednoduše základ, alfa a omega celé péče. Stejně jako každou noc musíme dopřát odpočinek naší pleti, žádají si ho i řasy. Pokud však bude večer převládat vaše lenost, řasy se postupně začnou vysušovat, lámat a nakonec i vypadávat. Myslete proto na to vždy, když se budete rozhodovat, zda se jít odlíčit nebo si to raději „nechat na zítra“.

Výživa: Po důkladném odlíčení můžete vašim řasám dopřát noční výživovou kúru. Na internetu naleznete hned několik tipů jako kakaové máslo či vazelína, my máme osvědčený například olivový nebo ricinový olej. V malých množstvích je koupíte iv lékárně a pak už jen nanášíte – nejlépe očištěným kartáčkem ze staré řasenky. I díky této pravidelné výživě navíc, můžete dosáhnout delších a hustších řas.

girl with extended silk eyelashes and eyes closed in a beauty studio

eyelash booster
Podpora růstu: Pokud máte pocit, že vaše řasy rostou velmi pomalu nebo jsou příliš řídké, sáhnout můžete i po sérách, vyvinutých přímo k tomuto účelu. Doporučujeme například Pharmatheiss Elixír pro stimulaci růstu řas, který můžete použít po odlíčení, ale také jako podkladovou bázi pro vaši řasenku.

Zbytečné zatěžování: Pokud to není vrcholně nezbytné, řasy bychom neměli zatěžovat takovými výdobytky, jakými jsou různé kleštičky, natáčky nebo kulmy. Čím více vnějším vlivům, jako tlaku, teplu nebo chemikáliím v podobě lepidla na umělé řasy, budou naše řasy vystaveny, tím budou zranitelnější. Rovněž nám moc nepomáhá ani mnutí očí nebo, například, časté potápění se v chlorové vodě.

Při nejbližší příležitosti tedy myslete hlavně na to, že vaše řasy jsou velmi zranitelné a nedostatečnou péčí o ně můžete velmi snadno přijít. A než vám narostou nové, potrvá to i pár měsíců…

Discover

Sponsor

Latest

Unikátní vlastnosti gelových sorbentů

Sorbent, adsorbent, absorbent... „Je mezi nimi vůbec nějaký rozdíl?“ řeknete si asi, pokud nepracujete v chemické laborce.    Ano, je!

Potřebujete si zařídit kvalitní home office? A víte, že si ho celý můžete pořídit na jedno kliknutí?

Odpověď na otázku, zda má prostředí, ve kterém pracujete, vliv na vaši výkonnost a soustředění, je jasná: věda už dávno potvrdila, že...

Skutečný příběh: Můj manžel mě začal podvádět, jeho reakce mě však šokovala více

S Martinem jsme se poznali ještě na střední škole. Zpočátku jsme byli jen kamarády, kteří spolu fungovaly v partii, přibližně na konci...

Jak vypadá den advokátky

Slovenská herečka, zpěvačka a modelka nám dovolila nahlédnout do svého soukromí. Prozradila nám totiž, jak vypadá jeden z jejích obyčejných dnů. Peťa...

Když dovršíte 35. rok života, začíná stárnutí: Jaký je váš skutečný věk ve srovnání s tím biologickým?

Na otázku, kolik máte let, pravděpodobně odpovíte na základě počtu let, které uplynuly od vašeho narození. To by byl váš chronologický věk.